איך לנגן נכון בגיטרה ?

רוצים ללמוד לנגן נכון בגיטרה?התחלתם לנגן אבל מרגישים תקועים? אנחנו כאן בשבילכם

לוגו כלי מיתר

מאת פיני אלקיים

חלק גדול מהנגנים המתחילים והמתקדמים אף פעם לא למדו אצל מורה ולכן לא משתמשים בטכניקה הנכונה בשתי הידיים. בפוסט שלפניכם שהוא הראשון בסדרה נתחיל ללמוד ביחד את הכללים הנכונים בטכניקה בשתי הידיים,נסביר לכם בצורה המדויקת ביותר כולל סרטונים מפורטים איך משתמשים הכי נכון באצבעות ובכך נוכל נעזור לכם להגיע לתוצאות הנכונות והטובות ביותר בנגינה בגיטרה.

מה היא טכניקה בגיטרה ?

טכניקה נכונה בגיטרה היא בעצם שימוש נכון באצבעות שמאפשר להגיע למקסימום תוצאות במינימום מאמץ, תוך שמירה על איכות של צליל נקי וברור. טכניקה נכונה בגיטרה תאפשר לכם להגיע לרמות הכי גבוהות בנגינה שלא חלמתם להגיע אליהם ולנגן כל דבר שתרצו מבלי להרגיש מוגבלים .

איך לנגן נכון בגיטרה - יד ימין

איך לנגן נכון בגיטרה - יד ימין

יד ימין צריכה להיות משוחררת. אסור לנו להפעיל מאמץ בזמן הנגינה באצבעות יד ימין,שימוש בלחץ או מאמץ מיותר גורם להוצאה של אנרגיה מיותרת ותחושה של קושי עצום בזמן הנגינה. אנחנו אמורים לרכז את כל האנרגיה למקומות הנכונים ואסור לנו לתת לה להתפזר למקומות של לחץ או התכווצות של הידיים. חשוב לנו לזכור שנגינה נכונה אמורה להיות נעימה לשתי הידיים והתחושה חייבת להיות רכה,כך שתאפשר לנו לנגן זמן ממושך ללא התעייפות בשתי הידיים.

איך להשתמש בתנועה נכונה של אצבעות יד ימין ?

בכדי ליצור תנועה נכונה באצבעות יד ימין עלינו להכניס את קצה הכרית של האצבעות על המיתרים . אם נכניס את רוב הכרית של האצבע אנחנו גורמים לתנועה גדולה ומיותרת שתפריע לנו בעתיד להגיע למהירות בשתי האצבעות. ככל שאנחנו מכניסים חלק קטן יותר של הכרית באצבעות יד ימין כך למעשה המאמץ קטן יותר ובכך יהיה לנו קל יותר להפיק צליל ולנגן נכון בגיטרה.

מצד שני חשוב שהתנועה של אצבעות יד ימין תהיה תנועה משוחררת עד כדי מגע עם כף היד.כלומר בזמן הפריטה באצבעות יד ימין חשוב שכל תנועה תגיע בסופה למגע עם כף היד, שימוש בתנועה ללא מגע בכף יד ימין יוצר לחץ על היד ולא מאפשר לה להיות משוחררת ובכך מונע מיד ימין להגיע לצליל גדול ונכון.

חשוב מאוד בזמן הנגינה בגיטרה להשתמש תמיד באצבעות יד ימין מתחלפות. לעולם לא ננגן עם אותה האצבע פעמיים ברציפות על שני צלילים אחד אחרי השני. למעשה כמו שאנחנו מהלכים על שתי רגליים כך תמיד אנחנו ננגן על שתי אצבעות i +m מתחלפות.

איך לנגן נכון בגיטרה- יד שמאל

אצבעות יד שמאל תמיד יהיו מכופפות בזמן הלחיצה על הבתים. הפרק העליון ביותר של אצבעות יד שמאל צריך להיות מכופף בזוית שקרובה ל 90 מעלות. אסור לנו להרגיל את אצבעות יד שמאל ללחוץ ללא כיפוף של הפרק העליון של האצבעות, שימוש לא נכון בפרקים העליונים של אצבעות יד שמאל יכול לחסום חלק מהצלילים בגיטרה וכן להפיק צליל לא נקי ולא לאפשר שימוש בטכניקות עתידיות כמו  pull או Hummer  אוSlide  

דילוג לתוכן