גיטרות קלאסיות

גיטרות קלאסיות במבחר עצום  לכל הרמות ולכל הגילאים. כל הגיטרות שלנו בדגמים בלעדיים שנוצרו מתוך הכרות מעמיקה של הכלי :  גיטרה קלאסית  תוך דגש מיוחד על צלילים נקיים ללא זמזומים בכל חלקי הגיטרה, נוחות מרבית הנובעת מצוואר דק ונוח וכן אקשיין נמוך ורמת גימור עוצרת נשימה

גיטרות קלאסיות - הצליל של הגיטרות

רובה של הגיטרה מורכב מעצים. כלומר : העצים הנם המרכיב הכי חשוב ביצירת הצלילים של הגיטרה. ישנם כל מיני גם פשוטים וגם יקרים. זאת אומרת שהדבר תלוי ברמה של הגיטרה. כך למשל גיטרה למתחילים תהיה מורכבת ובנויה מעצים פשוטים. לעומת זאת גיטרה למתקדמים תהיה מורכבת מעצים טובים יותר. ההבדל בין עצים טובים לפשוטים הוא לאו דווקא בחוזקם של העצים. כלומר : גם העצים הפשוטים ביותר שנקראים : Polywood הנם עצים חזקים שלא נשברים. לעומת זאת עצים טובים הנם עצים אקוסטיים אשר מפיקים צלילים עם גוון מיוחד והרמוניה נעימה ועמוקה.

הנוחות של הגיטרות

אנחנו מאמינים שהנוחות בזמן הנגינה היא אחד הדברים הכי חשובים בגיטרה. כלומר: כל נגן , בין אם הוא מתחיל או מתקדם מעדיף גיטרה נוחה לנגינה. הנוחות בגיטרה תלויה בעובי הצוואר וכן במרחק המיתרים מלוח האצבעות. מרחק קטן של המיתרים מלוח הסריגים מאפשר לחיצה קטנה לצורך הפקת צלילים נקיים. כמו כן הוא מאוד מסייע להתגבשות הטכנית של אצבעות יד שמאל. זאת אומר שקטעי נגינה מסובכים , הופכים להיות אפשריים בגיטרה נוחה.

לצוואר הכלי תפקיד מכריע בנוחות של יד שמאל המנגנת. כלומר : בעוד מרחק המיתרים אחראי על הנוחות של אצבעות יד שמאל,הצוואר אחראי על נוחות פרק היד וכמו כן כף יד שמאל הלוחצת. נוחות מקסימלית תלויה לא רק באצבעות יד שמאל, אלא גם בכף היד וכל פרק היד. בנוסף לנוחות בגיטרה חשוב לשים לב לאיכותו של הצליל של הכלי. חשוב שכל הצלילים לכל אורך ורוחב הגיטרה יהיו נקיים. זאת אומרת צלילים ללא זמזומים. מצד שני גם איכותם של המיתרים משדרגים מאוד את הצלילים של הכלי.

לסיכום: גיטרה טובה צריכה שישהו לה עצים טובים. עצים אקוסטיים אשר מפיקים צלילים עמוקים עם הרמוניה מתמשכת. דבר שני: הגיטרה צריכה להיות נוחה לנגן. הנוחות תלויה באקשיין של הגיטרה ובעובי וגם ברוחב הצוואר . דבר שלישי : המיתרים של הגיטרה משפיעים באופן ישיר על הצליל ולכן חשוב שיהיו מיתרים טובים. דבר אחרון: מפתחות הכיוון של הכלי צריכים להיות יציבים ואיכותיים. כל זאת בכדי לאפשר שמירה יציבה על הכיוון של הגיטרה וכן על רמת האינטונציה של הכלי.