כינור למתחילים - מדריך לבחירה

כינור למתחילים - מדריך לבחירה

כינור למתחילים – מדריך לבחירה . בחירת הכינור הראשון שלכם היא משימה לא פשוטה. זאת אומרת : ישנם המון סוגים של כינורות החל מכינורות למתחילים ועד לרמה הכי גבוהה שיש כמו כינור סטרדיווריוס. כמו כן ישנם כמה גדלים שונים בכינור : שמינית,רבע, חצי, שלושה רבעים וכינור שלם. השאלה הנפוצה בקרב נגני כינור מתחילים או בקרב אנשים המעוניינים ללמוד לנגן בכינור היא: איך לבחור את הכינור נכון. במאמר הזה : כינור למתחילים – מדריך לבחירה נעזור לכם להבין את כל הדברים הכי חשובים בבחירת הכינור הראשון שלכם.

בחירת הגודל הנכון בכינור למתחילים

ראשית נתחיל להסביר את הגדלים של הכינורות.  גודל שמינית, כלומר : כינור קטן שגודלו קטן פי 8 מגודל רגיל. מיועד בדרך כלל לילדים ,בני 5 עד 6 . גודל רבע, כלומר: כינור שגודלו הוא רבע ביחס לכינור בגודל רגיל. מיועד בדרך כלל לילדים בני 7 עד גיל 9 . גודל חצי, זאת אומרת כינור שגודלו הוא חצי מגודלו של כינור בגודל רגיל. מיועד בדרך כלל לילדים בני 9 עד גיל 11.  שלושה רבעים לגלאים 12 עד 13.  וכינור בגודל רגיל לגילאים מ 14 ומעלה.

כינור למתחילים - מדריך לבחירה - כינור לזמן קצוב

בגלל העובדה שכינור למתחילים הוא כינור זמני, זאת אומרת שאם מדובר בילד או במבוגר,  הכינור צריך להתחלף אחת לשנתיים . בכל אופן נקודת ההתחלה בכינור ראשון היא ללכת על כינור פשוט ולא יקר במיוחד. השאלה היא עד כמה פשוט ומה ההבדל בין כינורות פשוטים לטובים יותר.? , שאלה נוספת היא איך יודעים על מה לשים את הדגש הנכון בבחירת הכינור הראשון.

כינור למתחילים - מדריך לבחירה - כינור מותאם נכון לגודלו של הילד

כינור למתחילים - מדריך לבחירה - איכות הצליל

כינור למתחילים עשוי מעצים פשוטים. זאת אומרת עצי נגריה באיכות ירודה שלא מפיקה צלילים איכותיים. לעומת זאת כינור למתקדמים או כינור טוב, עשוי מעצים אקוסטיים אשר מפיקים צלילים טובים יותר. איכות הצליל היא דבר מאוד חשוב בכינור, אך מצד שני במקרה של נגנים מתחילים לעניות דעתי , ניתן להתפשר על כך . זאת אומרת חשוב שלכינור תהיה הרמוניה נעימה וכמו כן רמת צליל טובה. אך לא מחייב בשלב ראשון להשקיע בכינור איכותי.

violin

המלצה

אצלנו תוכלו למצוא כינור במחיר זול ומצד שני כלי אשר יאפשר לכם לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בכינור בצורה נכונה ובטוחה. אנחנו ממליצים לכל נגן מתחיל לרכוש כינור פשוט וזול. מצד שני ישנם כמה דברים חשובים שאם תוסיפו אותם לכינור הפשוט שלכם, הוא יהפוך לכלי הרבה יותר טוב. מיתרים טובים וגשר משודרג. שדרוג זה כלומר: החלפת מיתרים לכינור שלכם ממיתרים פשוטים למיתרים טובים, וכמו כן החלפת הגשר של הכינור מגשר פשוט לגשר נכון וטוב, יתן לכם תוצאות מדהימות כבר בצעדים הראשונים.

מיתרים טובים

כידוע למיתרים בכינור חשיבות ענקית על איכותו של הצליל. בנוסף לכך מעברים טכניים עם הקשת במיתרים טובים יהפכו לחוויה נעימה ולמשימה אפשרית כבר בצעדים הראשונים. חשוב לציין כי המיתרים המגיעים עם הכינורות הפשוטים , כלומר לכינורות בסביבות ה 700 ש"ח הנם מיתרים פשוטים.

זאת אומרת שהחברות של הכינורות הפשוטים לא משקיעים במיטב המיתרים. לכן אנו מאוד ממליצים להחליף את המיתרים הפשוטים במיתרים טובים יותר, ובכך לקבל תוצאות טובות הרבה יותר.

כינורות לילדים

גשר טוב

לגשר של הכינורות הפשוטים בעיה ידועה בוויברציות של הכלי. לכן אנו ממליצים לכם לשדרג את הגשר של הכינור בכדי לקבל וויברציות טובות יותר . לסיכום אם נחליף את המיתרים ואת הגשר לכינור פשוט. זאת אומרת כינור למתחילים, נקבל כינור הרבה יותר טוב. בנוסף גם במחיר סביר לכל נגן מתחיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן