מיתרים לקלאסית אקוסטית וחשמלית

מיתרים לקלאסית אקוסטית וחשמלית , הנם אחת מהתחזוקות הכי שכיחות בגיטרות. ישנם סוגים רבים של מיתרים. כלומר: לכל גיטרה ישנם רמות שונות של עובי המיתר, או מתח המיתר. זאת אומרת שלגיטרה קלאסית ישנם מיתרים במתח גבוהה, וכמו כן במתח בינוני. לעומת זאת לגיטרה אקוסטית וחשמלית ישנם מידות שונות בעובי של המיתרים. כלומר מיתרים דקים ומיתרים עבים. מיתרים דקים יהיו נוחים למגע אך יפיקו צליל חלש. לעומת זאת מיתרים עבים יפיקו צליל חזק, אך יהיו פחות נוחים למגע.

מיטב החברות המובילות בעולם במבחר רחב ובמחירים משתלמים. בחירת מיתרים לגיטרה היא לא דבר פשוט לכל גיטריסט העדפה משלו ישנם סוגים רבים של מיתרים לכל סוגי
הגיטרות כך למשל לגיטרה קלאסית ישנם מיתרים במתח גבוהה המפיקים צליל חזק במיוחד אך קשים מעט ללחיצה ולא מתאימים לכל נגן, ומצד שני מיתרים במתח נמוך או בינוני הנעימים למגע ומאפשרים הפקת צליל בקלות.

במיתרים לגיטרה אקוסטית ישנם חברות כמו Elixir המייצרות מיתרים מדהימים שלא מחלידים ושומרים על תוחלת חיים ארוכה במיוחד תוך על אינטונציה אבסולוטית לאורך זמן. מיתרים לגיטרה אקוסטית וחשמלית מגיעים בגדלים שונים

אחת הסוגיות שהכי מעסיקות נגני גיטרה היא סוגיית המיתרים. כלומר יותר קל לבחור גיטרה מאשר לבחור מיתרים . העובדה הזו נובעת כתוצאה מריבוי עצום של סוגים שונים וגם של חברות שונות. כלומר ישנם שינויים מהותיים בין רמות הצליל ואיכותו בין חברה אחת לשנייה. כידוע מיתרים בגיטרה מתחלפים בתדירות די גבוהה ולכן חשוב לדעת מהם המיתרים הכי חשובים לכל נגן ונגן. 

המלצה

 השוני תלוי במידות שונות של המיתרים , כלומר עובי המיתרים. דבר נוסף בגיטרה קלאסית ישנם רמות מתח שונות , כלומר מתח גובהה ומתח בינוני. חשוב לשים לב שהמיתרים נוחים למגע וכמו כן שומרים על האינטונציה באופן אבסולוטי לאורך זמן. זאת אומרת שהגיטרה תשמור על כיוון נכון לכל אורכה ורוחבה. לכן ההמלצה שלנו היא לנסות את החברות המובילות בתחום ורק אחר כך לגבש עמדה לגבי בחירת המיתרים הכי מתאימים.