איך לבחור קאפו לגיטרה

 איך לבחור קאפו לגיטרה? היא אחת השאלות שמעסיקות כל נגן גיטרה מתחיל או מתקדם. כלומר ישנם סוגים שונים של קאפו. זאת אומרת שלכל גיטרה מתאים קאפו אחר, כך למשל קאפו לגיטרה קלאסית יהיה בעל זוית ישרה של 90 מעלות, ולעומת זאת קאפו לגיטרה אקוסטית או חשמלית יהיה עם רדיוס שונה. 

אחד הדברים הכי חשובים ב איך לבחור קאפו לגיטרה ? הוא אטימות הצליל. כלומר: קאפו צריך וגם חייב לאטום את כל המיתרים בצורה אחידה. זאת אומרת שאסור לאף צליל לזמזם בכל חלקי הגיטרה עם הקאפו.

קאפו מזמזם הוא למעשה קאפו שלא אוטם את הגיטרה בצורה הרמטית. דבר נוסף : לכל גיטרה יש את הקאפו שהכי מתאים לה. כלומר קאפו צריך להתיישב בצורה מדויקת על הסריגים של הגיטרה.

כידוע לכל גיטרה יש שוני בזויות של הסריגים. כלומר בגיטרה קלאסית הסריגים יהיו ישרים כמו פלס. לעומת זאת בגיטרה אקוסטית או חשמלית הסריגים יהיו בזויות שונות אך בוודאי לא ישרות.

איך לבחור קאפו לגיטרה

מבצע קאפו איכותי מניקל

המחירים הכי זולים בארץ!

גיטרה קלאסית

מעבר לעובדה שקאפו צריך לאטום את כל המיתרים הוא גם חייב להיות נוח לשימוש. כלומר ישנם כאלו שמאוד קשים לפתיחה וסגירה, ממש כמו מכשיר כושר לידיים. זאת אומרת שחשוב לשים לב שהמנגנון של הקאפו יהיה בנוי בצורה נכונה עם רכות בזמן הפתיחה והסגירה.

דבר נוסף הוא סוג החומר ממנו הקאפו בנוי. כלומר ישנם כאלו אשר עשויים מגומי. הגומי כידוע הוא חומר גמיש אשר מאבד את אפקט האטימה שלו במשך הזמן ולכן הוא לא מומלץ.

לעומת זאת ישנם כאלו העשויים מניקל . הניקל הוא חומר שלא מחליד ושומר על הצורה הטבעית של הקאפו לאורך זמן. זאת אומרת שהוא לא מתעקם, ולכן הוא מומלץ מאוד.

קאפו לגיטרה אקוסטית וחשמלית

איך לבחור קאפו לגיטרה קלאסיתבניגוד לגיטרה קלאסית בה הסריגים בנויים בצורה ישרה, בגיטרה חשמלית ואקוסטית הם יהיו עם זוויות של רדיוס שונה. כלומר הסריגים יהיו מעוגלים מעט ולא ישרים.

כתוצאה מכך קאפו הבנוי לגיטרה אקוסטית או חשמלית יהיה עם רדיוס מעוגל ולא עם זווית ישרה. מעבר לכך ישנו מנגון הנקרא טריגר , כלומר סוג של קפיץ רך המאפשר לחיצה קלה בכדי לפתוח את הקאפו.   

לגיטרה אקוסטית וגם לחשמלית ישנם מיתרי פלדה. זאת אומרת שהקאפו צריך להתמודד בצורה בטוחה עם רמת המתח של המיתרים האלו. לכן חשוב לשים דגש מיוחד על איכות החומרים וגם על רמת העמידה של הקאפו במתח של המיתרים האלו.

לסיכום: לכל גיטרה יש קאפו שונה . כלומר קאפו לגיטרה אקוסטית יהיה קצר יותר מקאפו לגיטרה קלאסית. שימו לב לרמת האטימה של הקאפו, זאת אומרת ללא זמזומים בכל חלקי הגיטרה. תבחרו את הקאפו מניקל ולא מגומי. שימו לב למנגנון הפתיחה והסגירה שיהיה רך ולא קשה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *