גיטרה נוחה למתחילים

גיטרה נוחה לנגינה

גיטרה נוחה לנגינה או למתקדמים יכולה לקצר את תהליך ההתקדמות של נגן גיטרה. זאת אומרת עם גיטרה נוחה אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר מהר יותר מה עושה את הגיטרה לנוחה? ומה עושה את הגיטרה לנוחה פחות? . חשוב מאוד להבין לפני כן שישנם 4 סוגים של גיטרות: גיטרה קלאסית, אקוסטית, חשמלית וגיטרה בס. לכל גיטרה יש את המבנה שלה ולכן לכל גיטרה יש את כללי הנוחות שלה. כלומר : מה שנוח לגיטרה קלאסית לא בהכרח נוח לגיטרה חשמלית.

ראשית , גיטרה נוחה לנגינה היא גיטרה המאפשרת להגיע לתוצאות טובות בקלות. כלומר: המינימום הנדרש בכדי להגיע לשליטה טכנית כולל לצלילים נקיים בכל הגיטרה. הנוחות בכלי מתחלקת לשלושה חלקים עקרים:  1.גודל הכלי ביחס לגודל הנגן. 2. מרחק המיתרים מלוח הסריגים- אקשן נמוך. 3. עובי הצוואר. אם נצליח למצוא גיטרה שכוללת את כל הפרמטרים האלו , זאת אומרת שקיבלנו גיטרה מאוד נוחה לנגינה וגם גיטרה שיהיה לנו כיף לנגן עליה.

גיטרה נוחה לנגינה עם אקשן נמוך

גודל הגיטרה ביחס לגודל הנגן

ניקח לדוגמה גיטרה אקוסטית. כידוע לגיטרה אקוסטית ישנם כמה גדלים שונים. כלומר גיטרות קטנות החל מ "38 ועד לגיטרות  בגודל של "42 . הדבר צריך להיות מובן שלכל אדם מתאימה גיטרה אחרת. כלומר חשוב שגוף הנגן יקיף את גוף הגיטרה בקלות . דבר נוסף חשוב שההרגשה הכללית תהיה נוחה . כלומר : שהנגן שולט על גודל הכלי ולא הפוך. בגיטרות קלאסיות למשל: ישנם גיטרות חצי, המתאימות בעיקר לילדים בגילאים 5-8, וכן גיטרות שלושה רבעים בגודל של "36 המתאימות לילדים בגילאים 8-12 , וכן גיטרות בגודל רגיל המתאימות מגיל 13 ומעלה לכל אדם.

גיטרה אקוסטית ביחס נכון לגוף הנגן

מרחק המיתרים מלוח הסריגים- אקשן נמוך

חשוב לנו להבין איך הצליל נוצר בגיטרה. למעשה הצליל נוצר על ידי קירוב של המיתר ללוח הסריגים. כלומר אצבעות יד שמאל לוחצות לחיצה חזקה בכיפוף של 90 מעלות על מנת לקרב את המיתרים ללוח. כל קירוב של מיתר ללוח הסריגים משמיע צליל. יוצא מכך שתהליך הפקת הצלילים בגיטרה הוא למעשה תהליך של קירוב המיתרים ללוח הסריגים. האקשן של הגיטרה הוא מרחק המיתרים מהלוח לפני שאנו לוחצים עליו. זאת אומרת אם לגיטרה יש מרחק גבוהה , נצטרך ללחוץ לחיצה ארוכה יותר, קשה יותר, וכואבת יותר. 

גיטרה קלאסית עם צוואר דק

הפקת צלילים נקיים ללא מאמץ

לעומת זאת מרחק נמוך של המיתרים יאפשר לכל נגן לחיצה קטנה יותר . כלומר כריות אצבעות יד שמאל לא יצטרכו "לגמוע מרחק" גדול בכדי לקרב את המיתרים ללוח הסריגים. כתוצאה מכך הלחיצה היא מינימלית והצלילים יוצאים נקיים ללא מאמץ מיותר. אקשן נמוך מאפשר תחושה של נוחות בזמן הנגינה, ומאפשר לכל נגן להגיע לצעדים הבאים ולרמה הבאה ללא תסכול עם נוחות מקסימלית.

 גיטרה נוחה לנגינה - עם מרחק נמוך של המיתרים מהלוח

צוואר דק דק

לצוואר הגיטרה תפקיד מאוד חשוב בנוחות בזמן הנגינה. זאת אומרת צוואר דק מאפשר ליד שמאל להקיף אותו ללא מתיחות מיותרות בכף היד.  לדוגמה : אקורדים עם לחיצה מלאה על כל המיתרים בו זמנית. כלומר: גשר מלא , בגיטרה עם צוואר דק יתאפשר בקלות גם בבתים הגבוהים ביותר,ללא לחץ או מתח ביד שמאל. צוואר נוח מאפשר לכל נגן להאריך את זמן האימונים בגיטרה , ובכך מאפשר להתפתחות טכנית הדרגתית ונכונה. התפתחות נכונה מביאה לתוצאות טובות ולרמת נגינה גבוהה.

 גיטרה נוחה למתחילים - עם צוואר דק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן