גיטרה ראשונה למתחילים

גיטרה ראשונה למתחילים היא  בהחלט הצעד הכי חשוב של נגן מתחיל. זאת אומרת שישנם כמה עובדות חשובות שכדאי לכל אחד ואחת מכם לדעת. אם הבחירה שלכם תהיה נכונה, אז החוויה המוזיקלית שלכם תהיה רצופה בהנאה. כלומר הנגינה שלכם תהיה נעימה וגם ההתקדמות שלכם בגיטרה, תהיה מהירה וחלקה. אך נשאלת השאלה איך בוחרים גיטרה ראשונה למתחילים ?ומהם הדברים שכדאי לשים עליהם דגש מיוחד בזמן קניית הגיטרה? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

גיטרה נוחה לנגינה עם צלילים מדהימים +שני קורסים און-ליין

רק ב ₪499

המחירים הכי זולים בארץ!

גיטרה ראשונה למתחילים - קלאסית או אקוסטית?

ראשית בחירת סוג הגיטרה היא הדבר החוב ביותר לפני הכל. כלומר : ישנם כמה סוגים של גיטרות: גיטרה קלאסית אקוסטית חשמלית וגיטרה בס. לגיטרה קלאסית יש מיתרי ניילון ולכן היא הגיטרה הכי מומלצת למתחילים. זאת אומרת שהלחיצות של האצבעות ביד שמאל יהיו הכי פחות כואבות. לעומת זאת לגיטרה אקוסטית יש מיתרי פלדה. מיתרים אלו מאוד קשים לנגינה, גם לנגנים מתחילים וגם לנגנים מתקדמים. כלומר : אצבעות יד שמאל אשר תפקידן הוא על הלחיצות בלוח הסריגים יהיו כואבות עד כואבות מאוד.

חשיבות הנוחות בכלי הראשון

כאמור, סוג הגיטרה הוא הגורם הכי משפיע על הנוחות. יוצא מכך שבגיטרה קלאסית, בגלל מיתרי הניילון יהיה לכל נגן מתחיל הכי נוח להפיק צלילים נקיים. לחוויית הנגינה תפקיד מכריע במיוחד בצעדים הראשונים. כלומר: תהליך של נגינה שלא מלווה בכאבים ותסכולים מיותרים, יהיה קל יותר ומהיר יותר. כתוצאה מכך שנוח לכם לנגן על הכלי, אתם תשקיעו יותר בהתקדמות של החומר הנלמד, מאשר להתמודד עם כאבים באצבעות הידיים.

גיטרה ראשונה למתחילים- גיטרה אקוסטית מתאימה לגודל הנגן

גודל הגיטרה

ישנם שלושה גדלים עקריים של גיטרות קלאסיות למתחילים: גודל מלא – כלומר : גיטרה בגודל 4/4. קטנה יותר ממנה תהיה גיטרה בגודל של שלושה רבעים. וקטנה יותר ממנה תהיה גיטרה בגודל חצי. חשוב מאוד לשים לב בזמן בחירת הגיטרה, שגודלה יהיה מתאים לגוף הנגן. בדרך כלל גיטרה בגודל רגיל מתאימה לילדים מגיל 12 ומעלה. לעומת זאת גיטרה בגודל של שלושה רבעים מתאימה לילדים בגלאי 8-12. וגיטרה בגודל חצי מתאימה לילדים בגיל 6-8. גיטרה אשר גדולה על הנגן מייצרת כאבים בגב התחתון ומותחת את שרירי הזרוע יתר על המידה. כאמור נוחות הוא שם המשחק ולכן חשוב ביותר לשים לב לגודלה של הגיטרהלעומת גודלו של הנגן.

סוגי העצים בכלי מיתר למתחילים והשפעתם על הצליל

לרוב גיטרה ראשונה למתחילים עשויה מעצים פשוטים. כלומר : Polywood שהוא למעשה סוג של דיקט. אולם קיימות גיטרות למתחילים עם סוגי עצים טובים יותר. עצים כמו אשוח או עץ ארץ , נחשבים לעצים אקוסטיים. כלומר עצים אשר מפיקים הרמוניה נעימה בגיטרה. לכן חשוב לשים לב לסוגי העצים בגיטרה הראשונה שלכם. ככל שהעצים יהיו טובים יותר יותר, כך הצלילים של הגיטרה יהיו נעימים יותר , עמוקים יותר, ונקיים יותר.

גיטרה קלאסית עם צוואר נוח -  יד שמאל מקיפה את הצוואר בקלות

הכי חשוב זה הנוחות

לנגן מתחיל הנוחות היא הגורם הכי חשוב בנגינה בגיטרה. נוחות הכלי תלויה בשני דברים עקרים : 1. רוחב הצוואר 2. מרחק המיתרים מלוח האצבעות. נתחיל מהצוואר של הגיטרה. חשוב שצוואר הגיטרה יהיה צר ולא עבה , ככל שהצוואר יהיה צר יותר כך יהיה לנגן קל יותר. כלומר : הצליל נוצר ביד שמאל על ידי קירוב של המיתר ללוח האצבעות. ככל שהמרחק יהיה קטן יותר כך הלחיצה תהיה קלה יותר. לצוואר הגיטרה גם כן חשיבות מכרעת בנוחות הנגן. חשוב לשים לב שהצוואר יהיה דק כך שיש שמאל תוכל להקיף אותו בקלות. קטעים טכניים כמו גשר מלא יהפכו למשימה אפשרית . כמו כן חויית הנגינה תהיה נעימה וקלה , ללא תסכולים של נגנים בצעדים הראשונים בגיטרה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן