יוקלילי סופרן או קונצרט? היא אחת השאלות הכי נפוצות של נגן מתחיל. במאמר הזה נעזור לכם להבין מה ההבדל בין שני הגדלים האלו. כלומר מה היתרונות והחסרונות של כל כלי. בנוסף ננסה לעמוד על הדברים הכי חשובים בבחירת היוקלילי. כלומר: מהם הדברים שצריך לשים עליהם את הדגש בזמן שאנו בוחרים את הכלי. ראשית חשוב לנו להבין שמדובר בכלי ממש קטן. זאת אומרת שיוקלילי סופרן או קונצרט , מגיע בגודלו לרבע מהגודל של גיטרה רגילה. מצד אחד הגודל של הכלי הוא יתרון.  כלומר : אפשר לקחת אותו בתוך התיק לכל מקום. הוא לא שוקל הרבה, וקל מאוד לנגינה. מצד שני בגלל גודלו הקטן של הכלי חשוב לשים לב שהצליל שלו יהיה עצמתי ככל שאפשר.

יוקלילי סופרן - Music - AC-15 - גודל הכלי בתיאור של מילימטרים

יוקלילי סופרן או קונצרט? - מה ההבדל בין הגדלים

יוקלילי קונצרט מגיע בגודל של "24 . לעומת זאת יוקולילי סופרן מגיע בגודל של "21. חשוב להבין שלכלי קטן יותר, תיבת תהודה קטנה יותר. זאת אומרת שליוקלילי סופרן למשל, תהיה תיבת תהודה קטנה יותר. תיבת תהודה קטנה יותר, משמעותה צליל קטן יותר. אך מצד שני כלי קטן יותר נוח יותר לנשיאה, וכמו כן יש לו צלילים עם גוון מיוחד שרק לכלים קטנים יש. כלומר: יוקלילי סופרן הוא כלי שיש לצלילים שלו אופי מאוד מיוחד עם גוון מאוד ייחודי. זאת אומרת : דווקא בגלל העובדה שיש לו גוף מאוד קטנטן, אופי הצלילים שלו יוצאים באקוסטיקה מאוד מיוחדת.

יוקלילי סופרן או קונצרט? -  סופרן מתאים לילדים

יוקלילי קונצרט גדול יותר מסופרן

לעומת זאת ליוקלילי קונצרט, גוף גדול יותר. כתוצאה מכך תיבת התהודה שלו גדולה יותר. זאת אומרת שיוקלילי קונצרט מפיק צלילים יותר חזקים ביחס לסופרן. דבר נוסף הוא נוח יותר לנגינה בגלל שיש יותר מקום לאצבעות יש שמאל ללחוץ. כלומר: לוח הסריגים ביוקלילי קונצרט מעט ארוך יותר, ולכן המרחק בין הבתים רחב יותר. עובדה זו מאפשרת לכל נגן מרחב באצבעות יד שמאל. כלומר : יותר נוח ללחוץ על בתים גדולים מאשר קטנים כמו בסופרן.

יוקלילי קונצרט -Grape-GKC2-30

המלצה

לאנשים בעלי גוף קטן אנחנו ממליצים ללכת על יוקלילי סופרן. בנוסף אם הצלילים של הסופרן יותר מדברים אליכם, כמובן שאנו ממליצים ללכת עם האהבה שלכם לצלילים. כלומר לא צריך להירתע מהעובדה שהיוקלילי קטן. מהנסיון שלנו אנחנו רואים שגם אנשים בעלי גוף גדול מתרגלים לכלי קטן. לעומת זאת אם חשוב לכם שהצלילים יהיו יותר חזקים בכלי ,אז אנחנו ממליצים לכם על יוקלילי קונצרט. זאת אומרת שתיבת התהודה וגודלו של הקונצרט מפיקים צלילים עצמתיים יותר מאשר הסופרן.

לסיכום

ליוקלילי קונצרט צלילים יותר חזקים, בנוסף הוא נוח יותר לנגינה. צוואר היוקלילי בקונצרט מאפשר תחושה נוחה יותר מאשר בסופרן, ובכלל לא קשה להתרגל לגודלו של הכלי. לעומת זאת ליוקלילי סופרן גוף קטן יותר עם צלילים פחות חזקים. עובדה זו דורשת זמן להתרגל לגודלו של הכלי. אך כאמור ליוקלילי סופרן גוון של צליל מאוד מתקתק שאין אותו לאף כלי אחר. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן