גיטרה קלאסית קטנה

גיטרה קלאסית קטנה היא ביטוי לגיטרה המיועדת לילדים. כלומר ישנם כמה גדלים שונים בגיטרות קטנות : 1.רבע 2.חצי 3.שלושת רבעי 4.ארבעה רבעים . השאלה שנשאלת היא: מה ההבדל בין הגדלים השונים של הגיטרות ולמי מתאימה כל גיטרה ? . שאלה נוספת האם ישנם הבדלים מהותיים בין הגדלים השונים? ומה ההבדל בין גיטרות קטנות יותר, כלומר העשויות לילדים בגיל הרך, מאשר גיטרות קטנות המתאימות לילדים גדולים יותר? . איך בוחרים את הגיטרה עם הגודל המדויק ביותר לילד? תשובות לכל השאלות תמצאו במאמר שלפניכם.

לוגו - כלי מיתר

מאת פיני אלקיים מנהל החנות כלי-מיתר

גיטרה קטנה-הגדלים השונים

גיטרה קלאסית קטנה יכולה לבוא בכמה גדלים שונים.אך עוד לפני שנסביר את ההבדל בין הגדלים השונים, חשוב לציין שבמאמר הזה אנחנו מדברים על גיטרות קלאסיות אמתיות לגמרי. כלומר בניגוד לגיטרות צעצוע שנראות בדיוק כמו גיטרה רגילה, אך קטנות בהרבה אפילו מהגיטרה האמתית הקטנה ביותר. כלומר הן עשויות מחומרים שונים ולא באמת גיטרה המאפשרת נגינה.

גיטרה קלאסית יכולה להגיע ב 4 גדלים שונים: גיטרה בגודל רבע , גיטרה בגודל חצי . גיטרה בגודל שלושה רבעים , וגיטרה בגודל מלא ארבעה רבעים. זאת אומרת גיטרה קטנה יותר תתאים לנגן בעל גוף קטן יותר. כאשר הגיל הקטן ביותר המומלץ להתחלת לימודי גיטרה הוא גיל 6.

ישנם כמה דברים חשובים בבחירת הגיטרה בגילאים קטנים שחשוב לכם לשים לב אליהם. ראשית התאמת גודל הכלי לגוף הילד : כלומר חשוב שהילד יקיף את צוואר הגיטרה ביד שמאל, עם שאריות שלריווח בהיקף היד. כתוצאה מכך יתאפשר לילד לרכוש שליטה טכנית מהירה יחסית ובקלות.

גיטרה קלאסית קטנה - היקף היד על צוואר הגיטרה

גיטרה קלאסית קטנה – היקף היד על צוואר הגיטרה

חשוב מאוד לשים לב: שכל נגן ישלוט על הגיטרה ולא שגודל הגיטרה יהווה אתגר לשליטה טכנית. כלומר נגן שלא משתלט על גודל הגיטרה, ובמיוחד על היקף צוואר הגיטרה, יתקל בקשיים טכניים. כלומר קשיים אשר יפריעו להתקדמות שלו ולשליטה הטכנית שלו בגיטרה. במיוחד בצעדים ראשונים כאשר אנחנו מעצבים את הגישה הנכונה על הכלי חשוב ביותר שהיא תצמח מהתחלה בצורה נכונה.

גיטרה קלאסית קטנה - התאמה נכונה בין גודל הגיטרה לגוף הנגן

גיטרה קלאסית קטנה – התאמה נכונה בין גודל הגיטרה לגוף הנגן

מעבר לעובדה שצוואר הגיטרה צריך להתאים להיקף יד שמאל. חשוב לשים לב להיקף גוף הנגן, כלומר להיקף ביחס לגודל הגיטרה. זאת אומרת ללא מתיחות בגב התחתון. בכדי לבדוק את ההתאמה הנכונה משתי הבחינות: היקף היד והיקף הגוף צריך לשבת נכון עם הגב.  כאשר רגל שמאל מונחת על הדום לגיטרה ובכך ניתן לקרב את הגיטרה לגוף של הנגן.

גיטרה קלאסית - התאמה נכונה בין גודל הגיטרה לגוף הנגן

בחירת גודל הגיטרה לפי הגיל

ילדים ברוך השם גדלים כל הזמן ובחירת גיטרה צריכה לקחת בחשבון את העובדה הזו, כלומר עדיף לקחת גיטרה מעט גדולה ולקצר את צוואר הגיטרה באמצעות קאפו לגיטרה , מאשר לקחת גיטרה קטנה מידי,

הדבר המקובל ביותר בבחירת גיטרה לפי גילאים היא : גיטרת חצי לגילאי 6-8 גיטרת שלושת רבעי לגילאי 8-12 וגיטרה בגודל רגיל לגלאי 12 ומעלה , כל זאת בהנחה לגדלים סטנדרטים של הילדים ביחס לבני גילם

סוגי העצים בגיטרות קטנות

בדרך כלל גיטרות קטנות עשויות מעצים פשוטים. דבר זה נובע מהעובדה שהגיטרה היא זמנית עד לגדילת גופו של הנגן ולכן גיטרה מעצים פשוטים זולה בדרך כלל ומאפשרת החלטה מהירה בקניית הגיטרה

גיטרות טובות עשויות מעצים המפיקים תהודה ואקוסטיקה היא גיטרה העשויה מעצים אקוסטיים ומחיר הגיטרה בהתאם לסוג העצים , כלומר: ככל שהגיטרה עשויה מעצים טובים יותר כך מחירה יעלה בהתאם

גיטרה מעצים אקוסטיים

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *