חמישה טיפים לקניית גיטרה

חמישה טיפים לקניית גיטרה – חמישה דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם מתחילים לנגן בגיטרה

חולמים לנגן בגיטרה? או אולי נגנים מתחילים שיודעים לנגן כמה שירים ברמה בסיסית ורוצים להתקדם ?  בחירת הגיטרה הנכונה היא הצעד המוזיקלי הכי משמעותי בעולם הנגינה שלכם . במאמר זה ניתן לכם חמישה טיפים לקניית גיטרה. שמי פיני אלקיים מנהל החנות כלי-מיתר.  אני מנגן על גיטרה קרוב ל 40 שנה! ,לאורך השנים למדתי להכיר את הכלי לאורך ולרוחב. אני כאן בשביל לעזור לכם, כלומר: להבין איך לבחור נכון את הגיטרה שלכם.

חמישה טיפים לקניית גיטרה

עצים אקוסטיים

לגיטרה עם עצים אקוסטיים צלילים יפים יותר עם הרמוניה נעימה יותר

גודל מתאים

חשוב שגודל הגיטרה יתאים לגודלו של גוף הנגן ללא מתחיות בגב התחתון

אקשיין נמוך

מרחק המיתרים מלוח הסריגים צריך להיות קטן בכדי להפיק צלילים בקלות

להתחיל בקלאסית

ההמלצה להתחיל בגיטרה קלאסית ולא בגיטרה אקוסטית או חשמלית

צוואר דק ונוח

אם אתם רוצים להתקדם מהר ולא להתאמץ בחרו גיטרה עם צוואר קטן

לסיכום

שילוב בין נוחות התלויה בגודל הגיטרה והצוואר לבין איכות הצליל

נגן גיטרה מנגן על גיטרה אקוסטית

שילוב בין צליל נוחות ויופי

איכות הצליל

איכות הצלילים של הגיטרה תלויה באיכות העצים .זאת אומרת : גיטרה היא כלי שמורכב ברובו המכריע מעצים. ככל שהעצים יהיו טובים יותר, כלומר עצים אקוסטיים ולא עצים של נגריה – דיקטים למשל , כך הצלילים של הגיטרה יהיו נעימים יותר. חמישה טיפים לקניית גיטרה – חווית הנגינה שלכם תהיה איכותית יותר. עצים אקוסטיים בעיקר בחלק הקדמי של הגיטרה משפיעים על ההרמוניה של הכלי. ובנוסף גם מאפשרים הפקה של סאונד נעים לאוזניים. כלומר עם ניקיון צלילים ועומק

חמישה טיפים לקניית גיטרה - גיטרה מעצים אקוסטיים
חנות כלי נגינה - גיטרה קלאסית עם מיתרי ניילון

חמישה טיפים לרכישת גיטרה - גודל הגיטרה

ישנם גדלים שונים של גיטרות : גיטרה בגודל "34 הנקראת גיטרת חצי . גיטרה בגודל "36 הנקראת גיטרה שלושה רבעים. וגיטרה בגודל "39-"42 הנקראת גיטרת ארבעה רבעים. חשוב מאוד להתאים את גודל הגיטרה לגודלו של הנגן . כלומר: גיטרה גדולה מידי על הנגן תגרום לו למתיחות בגב התחתון ולכאבי גב ממושכים בזמן הנגינה. מצד שני גיטרה שתתאים לגודל הנגן תאפשר נוחות בזמן הנגינה. כלומר: ככל שיהיה לנגן נוח יותר כך הוא יתקדם מהר יותר.

חמישה טיפים לרכישת גיטרה - צוואר דק ומפנק

צוואר הגיטרה הוא אחד הגורמים הכי משפיעים על הנוחות בזמן הנגינה. ככל שיהיה לנגן נוח יותר כך הוא יתקדם מהר יותר וחווית הנגינה שלו תהיה נעימה יותר חמישה טיפים לקניית גיטרה  הרבה נגנים מתחילים לא מבינים שהבעיה לפעמים נמצאת בגיטרה ולא בהם ולכן גיטרה עם צוואר נוח תתאפשר שליטה טכנית בכל סגנונות הנגינה ותביא לתוצאות מהירות לכל נגן בכל רמה

גיטרה קלאסית עם מיתרי ניילון

חמישה טיפים לקניית גיטרה- גיטרה מעץ אקוסטי

אקשיין נמוך

מרחק המיתרים מלוח הסריגים של הגיטרה , כלומר ה: "אקשיין" של הגיטרה. כידוע הפקת הצלילים בגיטרה נעשית באמצעות לחיצה של אצבעות יד שמאל. זאת אומרת אצבעות אשר מקרבות את המיתר ללוח הסריגים. ככל שהמרחק גדול יותר כך הלחיצה תהיה ארוכה יותר וקשה יותר. לעומת זאת גיטרה עם אקשיין נמוך תאפשר הפקת צלילים נקיים בקלות וללא מאמץ מיותר. ובנוסך לכל זאת גם תאפשר לכל נגן התקדמות נכונה ומהירה.

עצים אקוסטיים

גיטרה בנויה מעץ.  זאת אומרת : ככל שהעצים יהיו איכותיים יותר כך הצלילים של הכלי יהיו בהתאם. ישנם עצים פשוטים – בעיקר בגיטרות למתחילים העשויות מעצי דיקטים או סיבית. עצים אלו מטבע הדברים יפיקו צלילים עמומים וכלומר: לא  נעימים במיוחד. לעומת זאת גיטרה עם עצים אקוסטיים יפיקו צלילים יפים יותר. זאת אומרת עם הרמוניה נעימה יותר. ובנוסף לכך גם יזכירו לכם את הגיטרות שאתם מכירים מהשירים שאתם הכי אוהבים.

חמישה טיפים לקניית גיטרה

צור קשר

אלקניאן 20 פ"ת - חניה חופשית במקום

052-2893-228

שלח הודעה

להתחיל בגיטרה קלאסית ולא בגיטרה אקוסטית

לגיטרה אקוסטית צלילים יפים יותר מאשר לגיטרה קלאסית. רוב הזמרים בוחרים להציג את השירים שלהם בגיטרה אקוסטית דווקא בגלל העובדה שיש לה צלילים עם גוון מתכתי ומיוחד, אז למה לא להתחיל בגיטרה אקוסטית?  לגיטרה אקוסטית מיתרי פלדה שמרגישים כמו סכינים באצבעות הידיים , הפקת צלילים נקיים בגיטרה אקוסטית יהיו קשים בהרבה יותר מאשר בגיטרה קלאסית הבנויה עם מיתרי ניילון שמרגישים הרבה יותר נעים והרבה פחות כואבים ובכך מאפשרים התקדמות נכונה ומהירה יותר, עם מיתרי ניילון נגן מתחיל יוכל לראות תוצאות כבר בשבוע הראשון לעומת זאת עם גיטרה אקוסטית יקח הרבה יותר זמן

 

חמישה טיפים לרכישת גיטרה - מרחק המיתרים

מרחק המיתרים מלוח הסריגים הנקרא האקשיין של הגיטרה הוא אחד הגורמים הכי משפיעים בנוחות בזמן הנגינה. כידוע הפקת הצלילים בגיטרה נעשית באמצעות לחיצה חזקה בכריות האצבעות של יד שמאל, ככל שהמיתרים מרוחקים יותר כך הלחיצה תהיה קשה יותר והפקת הצליל הנקי בגיטרה תהפוך למשימה מורכבת. לעומת זאת מרחק נמוך של המיתרים מלוח הסריגים יאפשר לחיצה קטנה לצורך הפקת צלילים נקיים וידרוש הרבה פחות מאמץ מהנגן בזמן הנגינה בגיטרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *