איך בוחרים כינור

מדריך לבחירת כינור – ישנם המון סוגים של כינורות בשוק.  חלקם של הכינורות הם ללא מותג. כלומר: ללא תווית או פירמה, אשר מעידה על מי שבנה אותו. לעומת זאת ישנה כניסה של הרבה שחקנים חדשים בעולם הכינורות בארץ ובעולם. במאמר זה נשתדל לעזור לכם להבין מהו כינור איכותי ואיך ניתן לבחור כינור בצורה נכונה. זאת אומרת : מה הם הדברים שצריך לכל אחד ואחד לדעת לפני שהוא בוחר את הכינור שלו. דבר נוסף הוא שישנם המון כינורות שעוברים שדרוג ובכך מגיעים לרמת איכות גבוהה. גם כאן נשתדל להסביר מהם הדברים אשר ישדרגו את הכינור שלכם.

מדריך לבחירת כינור- כינור מעץ ישן

סוגי העצים והגיל שלהם

לגיל העץ של הכינור תפקיד מאוד משמעותי באיכות הצלילים שלו. כלומר עצים ישנים בכינור הנם עצים אשר מפיקים את המיטב של איכות הצלילים שיש בכינור. לדוגמה : כינורות סטראדיווריוס הנם כינורות מלפני 400 שנה לערך והם נחשבים לכינורות הטובים בעולם. על כל פנים עץ של כינור טוב צריך להיות לפחות בין 10 ל 15 שנה, אשר מיושן בצורה נכונה. עצים ישנים עברו תהליך של הסתגלות לתנאי הלחות ומגז האוויר ולכן המרקם הפנימי שלהם נשאר יציב לאחר תהליך ההתיישנות. כתוצאה מכך עץ ישנן ישמור על רמת אקוסטיקה טובה ויפיק את ההרמוניה הרצויה.

לכינור ברמה טובה צריכים להיות עצים אקוסטיים. כלומר : עצים כמו אשוחית או מייפל אשר משמשים לרוב לבניית כינורות איכותיים. כלומר עצים אקוסטיים הנם עצים אשר מאפשרים לצלילים של הכלי להגיע לרמה של הרמוניה טובה , וכמו כן מאפשרים עצמה ואיכות של צלילים טהורים. איכות הצלילים נמדדת לא רק בעצמה שלהם אלא גם באופי ובגוון שלהם. כך למשל רגעים שקטים עם כינור איכותי, הופכים לחוויה מרגשת. בדרך כלל החלק הקדמי של הכינור בנוי מעץ אשוח. לעומת זאת הגב והצדדים כולל צוואר הכינור עשויים מעץ מייפל.

כינור מעץ אשוח ישן

מבצע! כינור למתחילים בערכה מושלמת

כינור + קשת + נרתיק מהודר + שרף
רק ב ₪520

המחירים הכי זולים בארץ!

גשר הכינור

גשר הכינור הוא אחד המרכיבים הכי חשובים בכינור איכותי. כלומר חשוב מאוד שהגשר יהיה עשוי מעץ מלא ואיכותי. כמו כן חשוב מאוד שהגשר של הכינור יהיה מותאם בצורה הכי מדויקת שיש על ידי בוני כינורות בכדי לאפשר את הוויברציות הכי נכונות של הכלי. ישנם המון סוגים של גשרים בעולם . מה שחשוב מאוד זה לשים לב שהגשר מגיע עם חותמת של מפעל ידוע. בדרך כלל רוב הגשרים האיכותיים מיוצרים בצרפת , וגם כתובים בחותמת  על הגשר – made in france . 

גשר לכינור - violin-luxe

מדריך לבחירת כינור - איכות המיתרים

למיתרים של הכינור גם כן חשיבות ענקית לצלילים שלו. כלומר : חשוב לוודא שהכינור שאתם בוחרים יהיו מיתרים איכותיים כמו: טוניקה , דומיננט, צ'ארם . מיתרים טובים לכינור נעים בסביבות המחיר של 150 ש"ח ל 300 ש"ח לסט שלם. בניגוד לזאת מיתרים פשוטים ולא איכותיים , לא יאפשרו לכינור להגיע לתוצאות הרציות של צלילים איכותיים עם הרמוניה נעימה לאוזן.

מדריך לבחירת כינור

מדריך לבחירת כינור זה יעזור לכם גם להבין מהיא הנשמה של הכינור. ובכן הנשמה של הכינור הנה חתיכת עץ עגולה , אשר בנויה בתוך הכינור ומאפשרת לגשר של הכינור להישאר יציב., מפתחות הכיוון של הכינור צריכים להיות יציבים. זאת אומרת שהם ננעצים היטב בתושבת שלהם ובכך שומרים על כיוון יציב. למפתחות הכיוון של הכינור חשיבות רבה על האינטונציה של הכינור. צוואר הכינור גם הוא אחד הדברים הכי חשובים בנוחות של הכלי. כלומר הצוואר צריך להיות דק ונוח מאוד לנגינה. בנוסף מרחק המיתרים מלוח האצבעות חייב להיות נמוך במידה הנכונה. מרחק נמוך מאפשר נוחות בזמן הפקת הצליל.

 הלקה של הכינור,צריכה להוות רמת גימור גבוהה ואף מושלמת לכלי. תפקידה של הלקה לכינור בין השאר היא לשמור על העץ מפני שינויי מזג האוויר ותנאי הלחות השונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן