גיטרה מחיר

גיטרה מחיר היא ביטוי לחיפוש גיטרה במחיר טוב . כלומר נגנים מתחילים מחפשים גיטרה במחיר שיאפשר להם לקבל החלטה מהירה ברכישת הגיטרה הראשונה שלהם . ישנם המון סוגים של גיטרות במחרים השווים לכל נפש. אך בכל זאת כאשר אנו באים לבחור גיטרה ראשונה במחיר זול,עלינו להבין מה הם הדברים החשובים ביותר שכדאי לשים להם לב. זאת אומרת בצעד הראשון בעולמו המוזיקלי של כל נגן ונגן.

לוגו - כלי מיתר

מאת פיני אלקיים מנהל החנות כלי-מיתר

גיטרה מחיר – במחיר משתלם 

גיטרה מחיר היא ביטוי לחיפוש בדרך כלל של גיטרה ראשונה למתחילים, כלומר לצורך לימודים בצעדים הראשונים בגיטרה. כאשר אנשים מחפשים גיטרה במחיר משתלם חשוב לשים לב לכמה דברים מהותיים. זאת אומרת שצריך לאפשר את הבחירה המושלמת בעבורכם.

אז מה הם הדברים החשובים ביותר בבחירת הגיטרה הראשונה שלכם?  האם הצבע קובע? . שאלה נוספת, באיזה גיטרה כדאי לכם להתחיל ללמוד גיטרה קלאסית או אקוסטית? . לאחר שהחלטתם על התקציב שלכם בעבור הגיטרה הראשונה מה הגודל הנכון בבחירת הגיטרה האם גיטרה בגודל רגיל? או אולי גיטרה קטנה ?

במאמר שלפניכם נשתדל לעמוד על הדברים החשובים ביותר בבחירת הגיטרה הראשונה שלכם. כל זאת תוך התחשבות בתקציב הנמוך יחסית אותו רוב האנשים מוכנים להשקיע בקניית הגיטרה הראשונה שלהם.

גיטרה מחיר - גיטרה קלאסית לצעדים ראשונים

גיטרה אקוסטיתגיטרה ראשונה

נתחיל מתוך נקודת הנחה ,שרוב הנגנים המתחילים לא בטוחים בצעד הראשון שלהם. כלומר הם לא יודעים לקראת מה הם הולכים. דבר נוסף ישנם חששות טבעיות מצדם ,שאולי לא ימשיכו בלימודי הגיטרה. למחשבות אלו ישנם הכרעה חשובה על ההחלטה של התקציב אותו הם מוכנים להשקיע. ולכן רוב הנגנים המתחילים בגיטרה לא מוכנים להשקיע סכום גדול. כלומר במקרה שלא ימשיכו לנגן ההשקעה תהיה הכי מינימלית שאפשר.

אז אחרי שהבנו שהתקציב יהיה מינימלי ,בכל זאת חשוב מאוד לבחור גיטרה שתאפשר חוויה נעימה כבר בצעדים הראשונים. כלומר בחירה שתעזור לכל נגן להתפתח בצורה הנכונה. דבר נוסף וגם לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי המשך לימודי הגיטרה.

אז איך מוצאים את השילוב המנצח, כלומר גיטרה טובה במחיר מינימלי? האם יש כזאת חיה ? או שאולי כדאי להשקיע מעט יותר בכדי לקבל גיטרה טובה יותר ? .

 

גיטרה מחיר – בתקציב נמוך יכולה להיות טובה?

אחת השאלות המתבקשות בנושא זה היא: האם גיטרה בתקציב מוגבל , כלומר לא גבוהה במיוחד ,יכולה להיות גיטרה טובה.? בכדי לענות על שאלה זו חשוב לנו להבין כמה דברים.  גיטריסט מתחיל לא ממש מבין מה זה גיטרה טובה. זאת אומרת – לא בהכרח יכול לנצל את היכולות של הגיטרה בצעדים הראשונים בעולמו המוזיקלי . ולכן לא מופרך לחלוטין שגיטרה פשוטה יכולה לעשות את העבודה. 

הסבר יותר עמוק לשאלה זאת ניתן להסביר בעובדה, שלגיטרה פשוטה מן הסתם, הצלילים שלה יהיו ללא הרמוניה עמוקה. כלומר ללא עצמה ואופי המאפשרים גוונים שונים בעולם הנגינה. אך לנגנים מתחילים אין שימוש בפרמטרים של מוזיקה הרמונית ברמה גבוהה. זאת אומרת שאין חשיבות מכרעת לרמה של הגיטרה.

גיטרה אקוסטית עם מיתרי פלדה

מצד שני חשוב לשים לב לכך שלגיטרה יהיו צלילים נקיים, כלומר ללא זמזומים. דבר נוסף שצוואר הגיטרה יהיה דק ככל שניתן, וגם שמרחק המיתרים מלוח הסריגים, כלומר בעיקר בבתים הראשונים יהיה נמוך ככל שאפשר. כך למעשה יהיה ניתן להגיע לתוצאות בנגינה כבר בצעדים הראשונים ללא מאמץ מיותר וללא תסכולים של נגנים. כלומר נגנים הבוחרים גיטרות עם מרחק מיתרים רחוק מלוח הסריגים. כלומר הלחיצות בעבורם קשות ומעייפות. ולכן זמן ההתקדמות בהתאם,. כמו כן גיטרה עם צוואר רחב לא תאפשר שליטה טכנית אפילו באקורדים פשוטים. כלומר אקורדים כמו Am. דבר נוסף, צוואר רחב יקשה מאוד על המנגן באקורדים עם גשר,כלומר כמו אקורד F. 

מרחק המיתרים מלוח הסריגים בגיטרה

בחירה נכונה של הגיטרה בתקציב הנכון 

אחרי שלמדנו מהם הדברים החשובים ביותר בבחירת הגיטרה בתקציב הנכון עלינו להחליט באיזה גיטרה עלינו להתחיל ללמוד : האם בגיטרה חשמלית? או אולי בגיטרה אקוסטית? או אולי הכי נכון להתחיל זה בגיטרה קלאסית?

ראשית עלינו לדעת שלגיטרה קלאסית מיתרים מניילון ולגיטרה חשמלית ואקוסטית מיתרים מפלדה. ישנו הבדל מהותי בין מיתרים העשויים מניילון למתרים העשויים מפלדה: מיתרים לגיטרה קלאסית העשויים מניילון קלים יחסית ללחיצה ולהפקת צליל נקי , לעומת זאת למיתרי פלדה מגע מאד לא נעים תחושה של סכינים בכריות האצבעות.

גיטרה קלאסית - מיתרי ניילון

כשאנחנו לוקחים בחשבון שאנו רק בשלבי ההתחלה בלמודי הגיטרה עלינו ללכת על המינימום של המאמץ שישה כמובן בגיטרה קלאסית הודות למיתרי הניילון שלה.

חשוב לשים לב שישנם עוד המון אתגרים טכניים לידיים שלנו בזמן הנגינה ופרט בצעדים הראשונים שלנו ולכן נחסוך מאתנו את המאמץ של מיתרי הפלדה בגיטרה אקוסטית או בגיטרה חשמלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *